Et.AmazingHope.net (Sisse kodulehekülg) Et.AmazingHope.net

Puhkepäev, laupäeval või pühapäeval?

Piibli Faktid

60_sunday_saturday.jpg

Puhkepäev, laupäeval või pühapäeval?

Lisatud: 02.08.2010
Vaatamisi: 591646x
Teemad: Piibli Faktid
PrintTisk

Mis on õige puhkepäev, laupäeval või pühapäeval?

Sageli räägitakse kristlikke kirikuid, mis on tõeline puhkepäev. Enamik kirikuid, Christian ühendused pühitseb pühapäeval, ainult väike käputäis laupäeviti. Miks maailm väike peotäis inimesed selles maailmas laupäeval ja väidab et tal on õigus? On kuskil Piiblis mainitud puhkuse päev on pühapäev? Tahaksin tuua, millised on need küsimused Piibel ütleb.

Oleme saavutanud õiget vastust, peame alustama nullist. Me peame alustama nullist ajalugu sellest maailmast. Kuidas see kõik algas? Kuue päeva Jumal lõi selle maailma oma sõna seitsmendal päeval Jumal puhanud. Õnnistas seitsmendat päeva ja pühitses seda, sest üksi ta hinganud kõigist töö. Puhkepäev, kes deklareerivad alguses Jumala ees, on tõend loomist selles maailmas.

Genesis 2,1-3 - See oli täidetud taeva ja maa kogu oma mitmekesisuses. Seitsmendal päeval Jumal lõpetas töö, mida ta oli töötanud seitsmendal päeval ta hinganud kõigist töö nad tegid. Jumal õnnistas seitsmendat päeva ja pühitses seda, sest see Jumal hinganud kõigist tehtud töö, mis siis, kui on moodustatud.

Alguses Piibli saate lugeda algus ajalugu meie maailma. Kohe alguses ajalugu selles maailmas on antud meile, milline päev pühendada meie Looja. Me läheme veidi edasi Vana Testamendi. Saame Mount Sinai, kus Mooses sai Kümme käsku on Jumala käske. Kui kümme käsku anti õigus, kuid ta teab, et suur hulk kristlasi katekismust.

Neljas käsk kõlab:

Exodus 20,8-11 - Mäletad hingamispäeval, et hoida seda püha. Kuus päeva pead sa tööjõu ja teeme kõik oma tööd, kuid seitsmendal päeval on hingamispäeva Issanda, oma Jumala ees. Sa ei tee muud tööd - teie, teie poeg ega su tütar, su teener, ega su ümmardaja, ega su karjast immigrant oma väravad. Kuue päeva Issand on teinud taeva ja maa, mere ja kõik, mis neil, aga puhata seitsmendal päeval. Seepärast Issand õnnistas hingamispäeva päeva ja pühitses seda.

Teade kuidas Jumal on õnnistatud hingamispäeval. Jumala Tema käskudest, on puhkepäev nii palju rõhku, et ta tegi pühak! Kaaluge järgmist salmi, kus Issand viib vastavust suurt rõhku laupäeval. Näitab, et hingamispäev oli säilitada tõendeid maailma loomine!

Exodus 31,12-17 - Issand ütles Moosesele: "Räägi juurde Iisraeli laste rahuldada minu laupäeviti, sest see on märk teie ja minu kogu oma põlvkonna, sa tead, et mina olen Issand, pühitsegu teid . Kärbi laupäeval, kas olete pühak. Kes labane peab surema. Igaüks, kes töötas sellel päeval saab lõigata oma rahva seast. Kuus päeva töö teha, kuid seitsmendal päeval on laupäev, püha hingamispäev on Issanda. Igaüks päeva laupäeval teeme mõned tööd, peab surema. Kas Iisraeli laste pühapäeva pühitsema nii laupäev suhtes on igavene paktist oma põlvedele. On igavene märk minu ja Iisraeli lapsed. Kuue päeva Issand tehtud taevas ja maa, aga puhata seitsmendal päeval ja võtab hinge. "

Jätame Vana Testamendi ja uurida Uuest Testamendist kuni Jeesus Kristus. Mis puhkepäev, Jeesus Kristus kinni, mida ta ütles õigust, võivad muutuda või määrata? Kui sa loed uus seadus ilmneb asjaolu, et Jeesuse elu pühitseti seitsmendal päeval ülejäänud laupäeval.

Luuka 4,16 - Kui ta tuli Naatsaretti, kus ta tõstatas, nagu oli tema kohandatud tuli laupäeva päeval sünagoogi ja tõusis püsti lugeda.

Nüüd me teame, et Jeesus Kristus on tõesti pidamine Sabbath on puhkepäev, mis paikneb Vana Testamendi maailma loomisest ning Kümme käsku. Kümme käsku on Jumala käsku = õigusega. Tähtsust seaduses ja mis tahes muutusest oma Aga Jeesus ütles:

Luuka 16,17 -, vaid taeva ja maa hävivad, kui kaotavad kehtivuse üks täpike õiguse!

Matthew 5,17-19 - "Ärge arvake, et olen tulnud tühistama seaduse või Prohvetid. Ma ei ole tulnud need nõuded kaotada, vaid täitma." Tõesti, ma ütlen teile, kuni taevas ja maa hävivad ei väikseim kirjas, mitte üks täpike õiguse enne, kui kõik tõeks. Igaüks kaotaks üks neist vähemalt käskudest ja õpetada inimesi taevariigis loetakse väikseim. Kuid keegi oleks täidetud ja õpetab neist olema taevasesse Riiki loetakse suureks.

Nagu me teame, Jeesus tema elu jooksul pidamine hingamispäev. Nüüd saame teada, et selgelt viitas seaduse, mis on kehtiv ja ikkagi kehtib. Vaata jüngrid mida nad tegid pärast surma ja sellele järgnenud ülestõusmisest Jeesus, pidades hingamispäeva või pühapäeval? Jüngrid pidamine hingamispäev. Jällegi, kuidas me saaksime veenda piisavalt hoolikalt uurida Piiblit.

Õigusaktid 13,42-44 - Kui ta lahkus kogudusest, kohalikud paganad on begged neid räägivad neid asju järgmisel laupäeval. Kui koost lagunes, paljud juudid ja vaga usku pöördunutega järgneb Paulus ja Barnabas. Siis kutsus intervjuus, nad jäävad Jumala armu. Järgmisel laupäeval kuulis ta Jumala sõna tulid kokku peaaegu kogu linna.

Õigusaktid 16,13 - Läksime laupäeval nähtud linna jõe äärde, kus oli kombeks palvetada. Istusime seal ja rääkisin naistele, kes olid kogunenud sinna.

Õigusaktid 17,1-2 - Hoolimata Amfipolis Apolonia ja siis nad tulid Tessaloonikasse, kus oli sünagoogi. Paul seal oli tema kohandatud ja läks kolm nädalat räägi neile pühakirja.

Õigusaktid 18,1-4 - Siis Paulus läks Ateenast Korintoses. Seal ta leidis juudi nimega Aquila, native of Pontus, kes koos abikaasaga Priscilla hiljuti sisserännanud Itaaliast (keiser Claudius on tellitud, et kõik juudid peavad lahkuma Rooma). Paul nendega ühinenud, sest tema käsitöö, sest need õmblusmasinate telkides. Nii ta elas ja töötas nendega iga laupäev ja rääkis kogudusest ning äratas juute ja kreeklasi usule.

Nüüd vaatame, mida Jumal ütleb meile läbi Piibli, see päev tähistab uut riiki. Proovi ära arvata, laupäeval või pühapäeval?

Jesaja 66,22-23 - Mis uut taevast ja uut maad, mis teeb, jääb minu ees, ütleb Issand, ja jäävad oma nimi ja oma järglasi. Alates noorkuu et noorkuu laupäevast laupäevani saabuvad kõik mehed kummardama mind, ütleb Issand.

Piiblis, me veel aru järeldusele, Jeesus ja tema järgijad peavad Jumala käske laupäeval. Issand Jeesus Kristus jättis meile eeskuju tema jälgedes.

1 John 2,4-7 - Kes ütleb: "Ma tunnen teda," pidades samas tema käske, ta on valetaja ja ei ole tõsi. Aga kes hoiab oma sõna, et Jumala armastus tõesti täidetud. Vastavalt tunnistama, et oleme selles. Kes ütleb, et ta järgib temasse peab elama nagu elas. Ma ei kirjuta teile, kallid, ei ole uut käsku, vaid vana sa olid algusest peale - see vana käsk on sõna, mida sa kuulnud algusest peale.

Niisiis, kuidas oli pühapäev, kes oli leiutanud ja miks?

Paljud kristlased väidavad, et pühapäeval hakkas tähistama Jeesuse Kristuse ülestõusmise jüngritega. Nad hakkasid tähistama tõendamiseks ja pühitseme ülestõusmist Issanda Jeesuse Kristuse pühapäeval. Nagu oleme Piibli kuid võiks hoida hingamispäeva jüngrid meie Looja. Piibel on kunagi kirjutatud pühapäeval, kuskil ei kirjuta hingamispäeval viidi pühapäeval. Vastupidi, me seletada, mida Jeesus ütles seaduse, mis on endiselt kehtiv.

Teine argument, kes hoiab pühapäev on Jeesuse avaldused:

Mark 2,27-28 - Siis lisas ta: "Hingamispäev on tehtud inimese jaoks, mitte inimene hingamispäeva. Inimese Poeg on Issand isegi hingamispäeval."

Matthew 12,8 - Inimese Poeg on Issand isegi hingamispäeval.

Jeesus ütles need avaldused, kuid neid tuleb korralikult aru. Paljud väidavad, et see annab tunnistust suur vabadus, et me saame käitlema, laupäeviti oma äranägemisel ning loobuda vanad vormid. Nii et sa lihtsalt illustreerivad need avaldused selgeks teha, kuidas ta kavatseb Jeesus, laupäeviti.

Ajal Jeesus, preestrid, variserid kompromisse tegutsema tohutu koorma. Pane kõik sellised määrused ja korraldused, mis oli äärmiselt raske jälgida. Koormatud inimestele selline koormus, mis olid mõttetuks ja jäid Jumala Seaduse.

Matthew 12,1-5 - Üks hingamispäeva Jeesuse läbi vilja. Tema jüngrid olid näljased, ja hakkas näppima tähkää ja süüa. Kui variserid seda nägi, nad ütlesid talle: "Vaata, sinu jüngrid teevad, mida ei ole laupäev," ütles ta neile: "Kas sa lugenud, mis Taavet tegi, kui ta mehed olid näljas? Kuidas sobituvad Jumala maja ja sõi leiba tootmine, mis ei tohtinud süüa talle ja tema mehed, vaid ainult preestrid üksi? Ja te ei ole lugenud õigust või et preestrid tema laupäeval tööd pühakojas hingamispäeva ja on süütu?

Jeesus tahtis juhtida tähelepanu sellele, et laupäev on puhkepäev, kaemus, vestlust Jumalaga, päeval rõõmu, kui sa arvad Jumala ja oma fellowmen. Mitte, et me oleme piinates, lava mõttetuks traditsioone, mis on loodud mees.

Teine lemmik argument paljude on pühitsetud eelnevast pühapäevast, ammustest aegadest. Jah, olen nõus palju. Pühapäevale tõesti enam püha iidsetel aegadel, paganad, püha päikese jumal modlářskému.

Esimene vihje säilitada ilmus pühapäeval kirikus Roomas, kus enamik uskusid mitte-juudid. Kapitali impeerium, sel ajal tundus tugev antisemiitliku tendentsid ning seetõttu kristlasi nagu juudid kui kõige eristada. Vastastikuse asendamise toimunud konkreetselt laupäevani - samal päeval teenust. Siit tuleb esimene katse tähistada teisele päevale, kui säilitada juudid.

Mõnes kohas kristlased on püüdnud seda kasutusele uus päev jumalateenistusi, kuid enamik kristlasi kogu impeeriumi püha kuni 5. sajandi laupäeviti.

Socrates ajaloolane 5. sajandil kirjutas: Peaaegu kõik kirikud maailma läbi oma tseremooniaid iga laupäev, aga kristlased Roomas ja Alexandria, põhineb vana traditsioon, seda enam järgida.

Pärast suur ja jõhker tagakiusamine kristlaste, kristluse tuli heledam korda. Kristlus oli ametlikult tunnustatud ja 7. märtsil aastal 321 keiser Constantinus välja dekreedi, millega muudeti hingamispäeval laupäevast pühapäevani. Constantine oli pühendunu pagan päikesejumala poole, seega tellitud tähistada päikese päeval. Ajal dekreeti ei järgija Jeesuse Kristuse ristimine on üürile kuni tema Kuolinvuode. Tema põhjustada on loodud pühapäev memoriaali Jeesuse ülestõusmine, pigem nagu juudid vaatamata.

Constantine on pühapäeva seadus: Olgu päikest soliidses ametivõime ja rahvast elab linnades allaklapitav, ja nad on kõik poed ja kauplused suletud. Kuid maaelu põllumajandustootjatele võib jätkuvalt tegeleda nende toimetulekut.

Kirik järgneb õiguse Constantine Nõukogu juures Laodikea aastal 364. aastal tehti esimesel pühapäeval usuliste õigust. 29.kánon otsustatud, et kristlased peaks tähistama pühapäeval, ja kui võimalik, ei tohiks seda päevas töötada, ei tohiks neid jõude laupäeval, kuid sel päeval peaks toimima.

Aastal 538, mida iseloomustab alguses valitsuse kirik maailmas, tekitas karmim seadus. 28.kánon volikogu ütles pühapäeval, et võiks isegi edasi lükata töö põllumajandustootjate, et inimesed takistasid osalevad jumalateenistustel.

Look in katoliku katekismus 1977, kui me leiame järgmise rea küsimusi ja vastuseid: Q: Mis päev on laupäev? Vastus: laupäev on seitsmes päev laupäev. Q: Miks me hoiame pühapäev asemel laupäeval? Vastus: pühapäeval säilitada koht laupäev, sest katoliku kiriku üle pühadust hingamispäeva pühapäeval.

Tõepoolest, üks saab muuta Jumala seadus?

Neile, kes loevad seda artiklit mäletagi, et üks puhkepäev on laupäev meie looja. Laupäev, toimub käesoleva aasta lõppu samba maailma test meie usu. Igaühel on otsustada, milline rühmitus minna, kas Jumal, meie Looja, kes on armastuse ja elu või pool lohe, vana madu, kes on Kurat ja Saatan.


Kuhu edasi? - Related sellele teemale

Uus puhkepäev - Fake Lunar Sabbath

302_lunar_sabbath.jpg Maailma järgmisel laupäeval ja pühapäeval võlts oli teine puhkepäev. Paljud mõru Piiblitund tuli imelik järeldust. Tõsi puhkepäev, püha Iisraeli on laupäev, mis on meie kalendris, kuid nn Lunar laupäeval. Tänapäeva maailmas, ...
Lisatud: 28.12.2010
Vaatamisi: 163037x

Teemaga seotud artiklid alates kategooria - Piibli Faktid

Jeesus Kristus on Jumala või loodud on? - Osa 2

375_jezis_kristus_2.jpg Varasemate tööde kandsime salme, mis tõestavad jumalikkuse ja loomejõudu Jeesus Kristus. Need salmid tõendavad, et Jeesus oli enne maailma rajamist ja et tema läbi kõik asjad olid tehtud. Need näitavad, et ...
Lisatud: 10.03.2011
Vaatamisi: 152665x

Mida ta kirjutas adventistid protestandid?

363_reforma-protestante.jpg Mida me võlgneme adventist? - Evangeelse Weekly - Constance Sparks 19. september 2007 - Ei 25/2007 - 92. väljaanneAdventism määratleb end jätkamine reformimeelse liikumisega, mille eesmärk Euroopas, Hus, Luther, Calvin, pärast ...
Lisatud: 20.02.2011
Vaatamisi: 140638x

Miks usklikud inimesed peavad kannatama?

193_trpici_verici.jpg Kindlasti olete kunagi mõelnud, miks nii palju kannatusi maailmas. Jah, meie riik on nüüd valitseb kuri nagu saatan, kes kukutati meie riigis. Ta on siin tuua inimesi Jumala vastu, kuni teine ...
Lisatud: 29.10.2010
Vaatamisi: 139297x

Mida me usume - 3 Creature

154_cemu_verime_3_stvoreni.jpg 3 CreaturesJumal on Looja kõik asjad Pühakirjas andis usaldusväärne aru oma loomingulist tööd. Kuue päeva jooksul tegi Issand taeva ja maa ja kõik maise loomist ja hingas seitsmendal päeval, et esimesel ...
Lisatud: 29.09.2010
Vaatamisi: 130090x

Jeesus oli üles tõusnud surnuist - kuus põhjustel seda kinnitavat

287_nas_veleknez_jezis_kristus.jpg Jeesus Naatsaretist löödi risti, maeti ja kolm päeva hiljem tõusis surnuist üles. Ükski teine religioon ei väida, et selle asutaja oli ülestõusnud. Selles kristlus on unikaalne. Iga argument kehtivuse kristlus seisab ...
Lisatud: 08.12.2010
Vaatamisi: 304497x

Et.AmazingHope.net - Puhkepäev, laupäeval või pühapäeval?