Et.AmazingHope.net (Sisse kodulehekülg) Et.AmazingHope.net

Jätka reformatsiooni meie kirglik esiisad

Tõsi Kümme käsku

520_jan_hus_kostnice_1415.jpg

Jätka reformatsiooni meie kirglik esiisad

Lisatud: 13.12.2011
Vaatamisi: 185383x
Teemad: Tõsi Kümme käsku
PrintTisk

Foto allikas: Wikipedia

Terved põlvkonnad Tšehhi riigis oli kesklinnas reformitud usu kogu Euroopas. Igaüks meist teab nimed nagu Jan Hus ja Jan Zizka. Aga tead, kui suur Jumala vägi on kaasas? Vana-Iisraeli Jumal juhtis oma rahva võitlus vaenlase selliselt, et isegi palju suurem armee ei olnud võimalustki. Palju suuremad ja relvastatud armeed ilma võitlevad, horror, ja andis põgeneda, sest Iisrael oli Jumal.

Kes täna meie seas, kuid teab, et sama asi juhtus ajal hussiit sõjad, väljakujundamist inimesed läksid võitlema relvastatud palju suurem armee, ja et kui horror ja jooksis ära ilma võitluseta? Jah, Hussites oli Jumal ja et Ta tõi reformatsiooni ja juhtis inimesi, kes võitlesid reformatsiooni. Meie esivanemad olid sügavalt usklikud inimesed paljude ere kogemus Jumalaga.

Katkend raamatust Suur võitlus - 6. peatükk Hus ja Jerome.

Pea Hussites seisis Jan Zizka, kes varsti pärast sõja algust pimestatud mõlemasse silma, kuid mis siiski oli üks ablest ülemad oma aega. Hussites vastuseisu arvukamalt jõud, mis üles ehitatud nende vastu, sest nad uskusid Jumalasse ja olid veendunud, et nende põhjuseks on lihtsalt. Ikka ja jälle uus keiser kogutud väed ja vallutasid Bohemia. Tema väed on aga alati olnud ignominiously lüüa. Hussites ei teadnud, surmahirmu ja keegi võiks seista nendega.

Kaks vaenulikud väed lähenesid üksteist kuni ainult jõe vahel. "Crusader armee oli palju tugevam, kuid selle asemel maha üle jõe ja põrkusid lahingus koos Hussites, mille kohaselt seni marssis külmutas ja vaatas hääletult at hussiit sõjamehed. (Wylie, Vol. 3, ch 17). Siis äkki kõike tabas armee salapärane õudusega. Ilma langeda hommikul tohutu sõjaline võimsus lagunes, purunes nagu nähtamatu jõud. hussiit sõdurid peksid palju vaenlase sõdurid ja hakkas jälitama põgenikke. Winners sattus kätte suure saagiks ja nii sõda, mis oli vaesemaks Böömimaa, on rikastatud.

Paar aastat hiljem kui uus paavst oli muu Crusade. Nagu varemgi, seekord samuti sõjavarustust esitatud kõigi Euroopa riikide suhtes paavst. Kõik, kes osales ohtlik ettevõte, paavst lubas suure auhinna. Iga crosshead lubas täielik andestus ja halvim kuritegusid. Kõigile neile, kes kuuluvad sõda lubas rikkalikku tasu taevas. Need, kes ellu jääda, nad lõikavad rikkusi ja autasud lahinguväljal. Paavst kutsus taas tohutu armee piiri ületanud ja tungis Bohemia. Hussiit väed taganesid enne teda, ja meelitasid sissetungija, kes käsitlevad oma võit kindel, kaugemale ja kaugemale sisemaale. Lõpuks Prokop armee peatada, pöördus nägu vaenlane ja valmis lahingut. Ristisõdijad, kes nüüd mõistis oma viga, ootab oma laagrisse hussiit rünnak. Kui kuulete müra läheneb väed enne Hussites kunagi avastanud, ta langes ristisõdijate õudusega. Princes, ülemad ja tavalised sõdurid kukutades oma relvad ja põgenes kõikides suundades. Asjata paavsti legaat, kes juhtis kampaania püüdnud korraldada jälle kartma ja põgenes armee. Hoolimata sellest oma parima, oli ta lõpuks ära pestud põgenes. Terve armee segaduses ja hajutatud kätesse suured võitjad uuesti langes saagiks.

Tohutu armee, postitatud tugevaim Euroopa rahvaste, armee vaprad sõdalased, väljaõpetatud ja varustatud, et võidelda ja põgenes teise järel ilma üksiklahendusega väikesest kaitsjate ja siis nõrk rahvas. See oli jumaliku võimu. Välismaalaste pühib üleloomuliku õudusega. Jumal, kes võitis armee vaarao Punases meres ja pöördus põgenema enne vägede Midjani Gideon ja tema kolmsada meest, kes ühel ööl alistas armee Assuri uhke, taas sirutanud oma käe, et nurjata võimu rõhujad. "TTÜ on märgatavalt karda, kus ei ole hirmu. Jumalat kindlasti raputa luud neile, et te sõjaliselt piirasid; zahanbíš on Jumal põlatud neid." (Ps 53,6)

Ja täna? Let usu teid?

Enamik meist karjusid on kommunism, on raske tingimused ja piirangud, kuid miks me pidime seda väärtuslikum? Usku Jumalasse, meie esivanemate kogu eelmiste põlvkondadega? Innukus ja zealousness tõe eest kajastatakse Jumala Sõna - Piibel?

Paljud meist täna kahetsust, hävitav ja liialdatud demokraatia, veel kord, et lasta see võtab kõige väärtuslikum. Miks lahkuda mugavalt meid täna otsivad raha, toit ja meelelahutus taas võttis tulihingeline usust meie esiisad, sest ta ei karda küsida oma elu?

On palju põhjusi uskuda, et Jumal on. Igaühel on soov Jumalat oma südames palju salvestatud, kuigi ta eitab enamik inimesi, on hetki suurim vajadus ja suur oht, et kõik Jumala kõne. Kas sa, miks see nii on?

Kui terve põlvkond võidelnud reformitud usu kannatanud rõhumist, nälga, sageli inimesed usku on välja saadetud kodudest või tapetud. Kuidas on võimalik, et see võiks panna? Neil oli usku ja elada palju kogemusi Jumalaga. On konkreetsed sekkumised Jumala oma elus, ja see on tugevdada. Meie ustav vapper reformijad ei olnud mitte ainult tavalised inimesed, kuid see oli aadel, printsid ja ometi olid valmis loobuma kõigest. Nad olid usaldus ja kogemuste kaudu, mida nad teadsid, et nad paremal küljel.

Sama saab elada koos Jumalaga täna. Kui lülitate oma meelt, et Jumal, usu Jeesusesse Kristusesse, kes on ainus viis pääste ja meie tänu surm meie pattude eest, ja tohutu arm oleme päästetud. Siis ta muutub su süda ja Püha Vaim tema sõnul oma muutumatu seadus armastus. Meie südamed siis vastupidine, kui vaadata tohutu ohverdama oma süütu Päästja meie pattude eest igatseb teha Jumala tahtmist, armastust ja tänulikkust suhtes, mida Jumal on lahke ja on kirjutatud kümme punkti muutumatu kümme käsku. Siis näed, et teie elu muutub ja sa hakkad kogeda Jumala väge ja wishful ootusi Tema teiseks tulemiseks ja päästet.

Võib öelda, et kogemus võib elada ja neile, kes ei järgi kogu Jumala seadus. Jah, see on nii, Jumal vaatleb siirus ja südame löögisageduse teadmisi iga inimene. Seetõttu Hussites võib esineda selline võim, kuigi reformatsiooni oli veel lapsekingades ja pole veel täielikult teada.

Kuid on oht, sest isegi Saatan toimub ime töö, eriti enne tulek Jeesuse Kristuse valeks imesid väga eskaleeruda. Need, kes olid tuttavad alalise kehtivuse Jumala seaduse ja lükkas tõde ja antakse välja oht Saatana võimu. Seega, isegi kristluse üle maailma saab tegutses nii palju imesid, ilmutust, sageli lühiajalise taastumise ja veel ei ole Jumala väge.

Mt 24,24-25 - teki, sest vale messiaid ja valeprohveteid teevad suuri tunnustähti ja imesid, et eksitada (kui võimalik) isegi valib.

Meie esivanemad olid usk ehitatud tugeva aluse Jumala sõna. Vaadates mitte seda, mida nad esitavad valeandmeid karjased kirikutes, aga palvetas siiralt igatsus tõe ja õppinud Piiblit. Nad lase Püha Vaimu juhtida ja mitte esitada peitub. Sestap naasevad oma pärandist. Usu Jumalat, kogu oma südame ja hinge, vaimu. Armuda Tema õiguse armastus kirjutatud kümme käsku, ja selle vastu Püha Vaimu poolt nende südamed tänulikkusest, usu ja armastuse lohutust Jumalast. Jeesus ütles:

Luuka 16,17 -, vaid taeva ja maa hävivad, kui stop maksab üks punkt seadus!

Mt 5,17-20 - "Ärge arvake, et ma olen tulnud tühistama seaduse või Prohvetid. Ma ei tulnud kaotada, vaid neid täita. Tõesti ma ütlen teile, kuni taevas ja maa hävivad ei väikseim kiri ega one kriipsuke seadust enne, kui see kõik tõeks.

Miks me usume nüüd rohkem kui meie pastorid ja oma moonutatud tõlgendused see seadus enam ei kehti, kui sõnad Jeesus Kristus? Miks peab ajaloo salgamine Jumala põhimõtete muistne Iisrael, esimene kirik ja protestantismi täna ja veel korrata? Tagasi laske end juhtida üksnes Püha Vaimu ja Jumala sõna, mitte inimesed! Ole usu jälle valmis võitlema ja seisma ta. Jumal siis vastata nende juhtimisel ja selge sekkumist oma elu.

Pea meeles, et Piibel on kirjutatud tavaliste inimeste, mitte ainult teoloogilise õpetlasi ja seega kõiki tähtsaid tõdesid sellest juhendamisel Püha Vaimu ka mõistetav. Piibel, kuid mitte relativeerib, vähendada, väänata ja tõlgendada vastavalt oma seisukohti. Piibel on alati tõlgendada Piiblit! See tähendab, et värss ei oska lugeda, siis tõlgendab jälle teine ​​salm selle teema. Jeesus Kristus ütles:

Mt 18,3 - "Tõesti, ma ütlen teile, kui lülitad ümber ja saa kui lapsed, mitte kaotada taevariigis.

Mõtle meile. Milline Kümme punkte tuleks seetõttu kehtetuks tunnistada?

Kui vastavalt kirikujuhid löödi risti just kümme käsku, ja mitte ainult tseremoniaalne Moosese Seaduses, kes märkis esimese tulemine Messias, ja et surm Jeesuse Kristuse tõesti täidetud, viitab sellele, et kümme käsku oleks seega lõpetanud maksavad?

Esiteks - "Mina olen Issand, teie Jumal, kes tõi sind välja Egiptusemaalt, maja köidikuist. Ära ole teisi jumalaid peale minu. (Me Seega ei ole muud jumalad?)

Teiseks - ei tekita ebajumalaid kujul midagi ülal taevas, maa all või vesi maa all. Neklan neid ja teenivad neid, sest mina, Issand, sinu Jumal, olen püha vihaga Jumal. Karistada süü isad pärast laste juurde kolmanda ja neljanda põlvkonna, kes vihkavad mind ja näitab armu juurde tuhandeid neid, kes armastavad mind ja minu käske. (Meil ei ole seega enam kummardama ebajumalaid ja rahulikult soškám ning teenib meie hobid?)

Kolmandaks - Ärge kasutage nime Issandat, oma Jumalat asjata, need, kes võtaks Tema nime asjata suhu, Issand ei jäta ilma karistuseta. (I, saame teha nalja Jumala nimesid, vannun ja teotavad?)

4. - Pea meeles hingamispäeva, et hoida seda püha. Kuus päeva pead sa tööjõu ja tegema kõik su töö, aga seitsmendal päeval on hingamispäeva Issand, teie Jumal. Sa ei tohi teha mingit tööd - teie, teie poeg ega su tütar, su sulane ega su teenija, ega su veised, immigrant oma väravad. Kuue päevaga tegi Issand taeva ja maa, mere ja kõik need, kuid ta hingas seitsmendal päeval. Ja Issand õnnistas hingamispäeva ja pühitses selle. (Kui Jumal puhkas laupäeval kohtuda meid ja tugevdas oma suhteid meiega, siis me laine käes ja ei tule, kui Jumal ootab?)

5. - Austa oma isa ja ema, kas sa oled pikk maa, mille ma annan Issandat, oma Jumalat. (Oled sa valmis eiravad meie vanemad?)

6. - Ära tapa. (Noh, seda me vangi minna, aga kui Jumala seadust kaotada ei peaks enam olema lubatud?)

7. - ei tohi abielu rikkuda. (Võin abielu, nautida, ja see ei ole tähtis, kas sa kahjustada teie partner?)

8. - ei varasta. (Samuti ei tohi enam isegi varastada?)

9. - Ära valeta oma naabrile. (Kui palju valu tooks, kui me võiksime valetavad oma ligimest?)

10. - Envy oma naabri maja. Envy oma ligimese naist, tema ori, tema neiu, tema härg või eesel - kadedad oma ligimest midagi. "(Saatana kadedus, see kõik algas, peaks nüüd olema lubatud?)

Milline toode enam ei kehti? Võibolla ainult neljas käsk?

Ja miks just siis, kui see on Jumala pitseri õigusega. Kuigi Jumala silmis on sama tähendus kõikidest käskudest (James 2:10), ainult neljas käsk leiame märke Jumala pitsat:

1 Nimi seadusandja: "Issand - sinu Issand ja su Jumal"

2. Tema title: Creator: "Issand on teinud - Looja Heaven and Earth"

3 piirkonnas, mille suhtes kehtib seadusega: "taeva ja maa, mere ja kõik need".

Exodus 31,13,17 - "Räägi Iisraeli lastele: Hoidke oma hingamispäeva, sest see on märk minu ja teid kogu oma põlvkonna, et sa teaksid, et mina olen Issand, teie Sanctifier. See on igavene märk vahel mina ja Iisraeli lapsed. Kuue päevaga tegi Issand taeva ja maa, aga seitsmendal päeval ta hingas ja võttis hinge kinni. "

Ezekiel 20,12,20 - ka andsin neile oma hingamispäeva, mis on märk minu ja et nad teaksid, et mina olen Issand, et neid pühitseda. Hallow minu Sabbath, kas märk minu ja sina, sa tead, et mina olen Issand, teie Jumal.

Ilm 14,12 - Sa pead visadusele, pühakud, kes peavad Jumala käske ja Jeesuse usku.

Yes, laupäev on tõesti märgiks Jumala ja Tema rahva!

Kui kümme käsku tõesti Jeesuse surma tõstetud kokkuvarisemine oleks valitsus armastuse ja sõnad Jeesuse Kristuse Issandaks ja armasta oma ligimest ei läheks kohtuda, sest armastus on kogu käsuõpetus ja prohvetid. Just sõnad armastusest, Jeesus võttis kokku kogu kümme käsku.

Mt 22,37 - Jeesus ütles talle: "" Armasta Issandat, oma Jumalat, kogu oma südamest, kõigest oma hingest ja kõigest oma meelest. " See on esimene ja suurim käsk. Teine on selle sarnane: Armasta oma ligimest nagu iseennast. "Neis kahes käsus on koos kogu Seadus ja Prohvetid."

Meie, kristlased, kes on tänapäeva vaimne Iisrael, mitte võib-olla sõna meie jaoks?

Jeremija 7,9-10 - Kas sa varastada, mõrv, abielu, vannub valet, põletaks suitsutusrohtu, et Baal, järgige võõraid teadmata, ja siis tule seista minu ees selles kojas, mis on pandud minu nimi, ja öelda: "Me päästetud"? Et saate siduda kõik need hirmuteod?

Jeremija 4,1-2 - "Soovin teile, O Iisrael, tagasi, ütleb Issand, ma soovin teile tagasi mind! Soovin teile mu vandumist kõrvaldatakse silmade ja enam nebloudil! Soovin teile tõtt, Õiguskantsler Kohus ja vanduma: "Nii tõesti kui Issand elab!"

Jeremija 7,23 - Kuula mind, ja mina olen teie Jumal ja sa peab olema mu rahvas. Walk alati viisil, mis ma olen käskinud teie ja hoiab sind ka. "

John 15,10 - Kui teie peate minu käske, siis te jääte minu armastusse, nagu mina olen pidanud oma Isa käske ja jään tema armastusse.

1 John 5,3 - Jumala armastus, et me kuuletuma tema käske - ja tema käsud ei ole rasked.


Teemaga seotud artiklid alates kategooria - Tõsi Kümme käsku

Hingamispäeva kui mälestusmärk loomist, kuna suhe Jumalaga

417_sobota_pamatnik_stvoreni.jpg Vaatame algusest Piibli Raamat Genesis. Siin on kirjutatud loomist meie maailma. Saame teada, et Jumal lõi selle maailma kuueks järjestikuseks päevaks ja puhanud seitsmendal päeval. Ta oli lõpetanud kõik oma loomingulist ...
Lisatud: 28.04.2011
Vaatamisi: 175148x

MP3 - Call - $ 1000 ühe salm Piiblis, mis näitab järgimine pühapäeval.

321_1000_dolaru.jpg Baptist jutlustaja Tony Mavrakos saanud erilist kutset ja pakkumise ühelt mees. "Ma annan sulle 1000 $ ühe salmi Piiblist, mis omakorda tõestab, et pühapäeval on Christian päev, mis teeninud. See doktriin ...
Lisatud: 24.01.2011
Vaatamisi: 142965x

Mida ta kirjutas adventistid protestandid?

363_reforma-protestante.jpg Mida me võlgneme adventist? - Evangeelse Weekly - Constance Sparks 19. september 2007 - Ei 25/2007 - 92. väljaanneAdventism määratleb end jätkamine reformimeelse liikumisega, mille eesmärk Euroopas, Hus, Luther, Calvin, pärast ...
Lisatud: 20.02.2011
Vaatamisi: 143426x

Puhkepäev, laupäeval või pühapäeval?

60_sunday_saturday.jpg Mis on õige puhkepäev, laupäeval või pühapäeval?Sageli räägitakse kristlikke kirikuid, mis on tõeline puhkepäev. Enamik kirikuid, Christian ühendused pühitseb pühapäeval, ainult väike käputäis laupäeviti. Miks maailm väike peotäis inimesed selles maailmas ...
Lisatud: 02.08.2010
Vaatamisi: 604038x
Recommended

Järgimine hingamispäeval läbi sajandite

464_zachovavani_sboty.jpg Üllatav läbilõige ajaloost, mis näitab, et Jumal on alati olnud oma rahvaga, kes jättis kõik kümme käsku, sealhulgas Jumala puhkepäev - hingamispäeval. Ta ei suutnud hävitada ustav rahvale ja maha suruda ...
Lisatud: 14.08.2011
Vaatamisi: 362557x

Et.AmazingHope.net - Jätka reformatsiooni meie kirglik esiisad