Et.AmazingHope.net (Sisse kodulehekülg) Et.AmazingHope.net

Järgimine hingamispäeval läbi sajandite

Tõsi Kümme käsku

464_zachovavani_sboty.jpg

Järgimine hingamispäeval läbi sajandite

Lisatud: 14.08.2011
Vaatamisi: 362553x
Teemad: Tõsi Kümme käsku
PrintTisk

Üllatav läbilõige ajaloost, mis näitab, et Jumal on alati olnud oma rahvaga, kes jättis kõik kümme käsku, sealhulgas Jumala puhkepäev - hingamispäeval. Ta ei suutnud hävitada ustav rahvale ja maha suruda järgimine Jumala seadus.

Brother JF Coltheart, evangelist Põhja osakonna 1954.

Järgmised aruanded on tingitud pikk ja tüütu otsida ja võrrelda allikatest. Viimaks reis õnnestus JF Coltheart evangelist isiklikult lugenud vanad käsikirjad ja originaalne ülevaate allikad paljud tsitaadid asetada raamatukogude ja muuseumide Euroopas, Konstantinoopoli ja idas.

Kuigi kirjutistes märtrid olid sageli põlenud või muul viisil hävitatud, ei ole tõendeid, kas ellujäänud salvestab või isegi vastased aruanded, et igas vanuses, need, kes pühitseti laupäeval, kes ustavalt kinni Jumala õiguse, kas see on Bohemia või mis on Šotimaal, kus ta oli laupäev jätkuma kuni 12. sajandisse. või Abessinia, kus ta püsis kuni 17. sajandil.

1 sajandil

Jeesus - Matteuse 19, 16,17 - äkki tuli tema juurde mees küsimusele: "Õpetaja, mis heateo ma pean tegema, et tal oleks igavene elu?" Jeesus ütles talle: "Miks mulle küsimus hea? Ainult üks on hea. Aga kui sa tahad minna elu, kuula käske."

4 käsku - Exodus 20, 11/08 - Pea meeles hingamispäeva, et hoida seda püha. Kuus päeva pead sa tööjõu ja tegema kõik su töö, aga seitsmendal päeval on hingamispäeva Issand, teie Jumal. Sa ei tohi teha mingit tööd - teie, teie poeg ega su tütar, su sulane ega su teenija, ega su veised, immigrant oma väravad. Kuue päevaga tegi Issand taeva ja maa, mere ja kõik need, kuid ta hingas seitsmendal päeval. Ja Issand õnnistas hingamispäeva ja pühitses selle. Jeesus - Luke 4,16 - kui ta tuli Naatsaretti, kus ta tekkis, tuli vastavalt tema custom kohta hingamispäeval, et sünagoogi ja tõusis püsti lugeda.

Matthew 24,20 - Palveta sa ei jookse talvel või hingamispäeval.

Jeesus õpetas oma jüngreid palvetama selle eest põgeneda oma piirasid Jeruusalemma ei olnud talvel või laupäeval. Jerusalemma purustamist toimus 70 AD (40 aastat pärast ristilöömist).

Tema järgijad - Luke 23, 56 - on tagasi kodus ja valmis maitseained ja salvid õli, kuid siis säilib käsu kohaselt hingamispäeval puhata.

Paul - seadused 17, 2 - Paul seal oli tema custom minna ja kolm laupäev rääkis neile pühakirju.

Paul ja paganad - seadused 13, 42,44 - kui ta lahkus sünagoogist, kohalikud paganad palutakse neilt neid asju öelda järgmisel laupäeval. Järgmisel laupäeval, et kuulda Jumala sõna tõi kokku peaaegu kogu linna.

Siit leiame paganad, kes oli kogunud laupäeval pagan linn. Salm 44. ei räägi laupäev kooli sünagoogi, kuid ütleb, et ta kogunes peaaegu kogu linn. Vastavalt 42. salm begged see oleks lubatud järgmisel laupäeval jälle kuulda sõnumit.

Piibel räägib vana juudi nädalas, mis on lagunemine, vaid Püha Vaim, mis viis kirjalikult Apostlite tegudes umbes 30 aastat pärast ristilöömist Jeesuse Kristuse elus, järgmisel laupäeval.

Jan - Ilmutuse 1, 10 - In Issanda päev olin Vaim ja kuulsin enese taga valju häält nagu trompet ..

(Mark 2, 28, Jesaja 58, 13, 2, Exodus 20, 10 On selge, et laupäev on Issanda päev.)

Josephus - mitte linnades ega kreeklaste või barbarite või mõni muu riik, mis ei jõua meie harjumus hoida seitsmendal päeval! - M'Clatchie, Märkmed ja päringud on Hiina ja Jaapan, Vol 4, number 7.8, lk 100

Esimene kristlased sajandil - Abraham vaimne järeltulijad põgenesid Pella, siis teisel pool Jordanit, kus nad leidsid teatud turvalisuse ja teenima oma isanda ja pühitseb hingamispäeva. - Eusebius, kiriklik Ajalugu, Vol.3, kapitola.5.

Philo - selgitab, et seitsmendal päeval oli pidulik päev, mitte ainult riiklike täitevasutustega, et linna, vaid kogu universumit. - M'Clatchie, Märkmed ja päringud, Vol.4, 99

2. sajand

Varased kristlased - Esimene kristlased jälgida laupäeval suur aukartus, veetis päev pühendunult ja jutlusi. Pole kahtlust, võttis see harjumus alates apostlite, samuti mõned kohad Pühakirja tunnistust. - Dr.TH Morera, Dialoques On Issanda päev, s.189.

Laupäev oli tugev side, mis on üksteisega seotud, lihtsalt ei ole pärast kinnipidamist Jeesuse eeskuju, vaid ka tema käsk. - Geschichte des Sonntags.

Kristlased teisel sajandil - pagana kristlased püha hingamispäev. Gieseler, kirikuloo, Vol.1 2. peatüki

Varased kristlased - Esimene kristlasi juutide püha laupäev. Pärast mitu aastat olnud ühine koosolek, seega, kus on ette loetud seadust. See kestis kuni laodicea assamblee. - Kogu teosed J. Taylor.

Varajane kirik - on teatud, et laupäev oli asunud ja austatud (algab järgmisel pühapäeval pidulikud). Hoidma rohkem kui 3 sajandeid pärast surma meie Lunastaja. - Õpetatud traktaat Sabbat, str.77.

2. 3. ja 4. sajandil - juudi Rite of Laupäev oli säilinud päeva apostlite assambleele laodicea (umbes 364). Ilmneb arvestust paljud autorid ja on järjest harjutanud hoolimata keelust välja. - J. Lei, ja Sundaj Sabbath, lk 163

3 sajandil

Egiptus - (Papyrus oxyrhynchus, 200-250 AD.) Just teha õigeid laupäevast laupäev, näed Isa. - Oxyrhynchus papyri, London.

Varased kristlased - Saturday pead hoidma auks valmis töö oma loodu vastu, mitte selle korrashoiu, on päev keskendub õiguse mitte laiskus käes. - Anti-Nikaia Isad, Vol.7, lk 413

Aafrika (Alexandria) - Pärast pidustusi igavesti kehtiv ohverdama (ristilöömine) algab teine ​​pool: laupäeval ja kõik õige seas usklikud kohustatud hoidma püha hingamispäev. Kuulub seega allaklapitav, st. Järgimine hingamispäeval, Jumala rahvas (Hb 4 9). - Homily kohta Numbers 23, Part.4, mis Migne, Patristics graeca, Vol.12,

Varased kristlased - Saturday seitsmendal päeval ... pühitseti Kristuse, apostlite ja varajased kristlased, kuni laodicea parlamendi mõtet, kaotades järgimine hingamispäeval. - Väitekiri Issanda päev, lk 34 44.

From Palestine Indiasse - Umbes aastal 225 AD oli ulatuslik piiskopkond ja ühendused Ida-kirik, et püha hingamispäeva ja varieerusid Palestine India .- Migani, Early Spread kristluse, Vol.10, lk 460.

India - (buda kontroverse 220 AD) - Kushanova dünastia Põhja-Indias on kokku volikogu Vaisalasta tähtis budistlik preestrid ühtsus nende seas oli umbes säilitades nende puhkepäev. Mõned neist olid nii mõjutatud kirjutisi Vana Testamendi õigustada start laupäeval. - Lloyd, usutunnistuse Half Jaapan, lk 23.

4 sajandil

Itaalia ja Ida- - see oli üldine komme Ida Kirikud, aga ka mõned Lääne kirikud ... See ei tähenda, et Ida-kirik või mingi muu kirikud, kus järgitakse tänaseni lisatud juudid. Kristlased nende kirikute kohtuda laupäeval, sest nad tunnistada ja kummardada Jeesuse Kristuse, Issanda hingamispäev. - Ajalugu Sabbath, dr Heylyn, London.

Laodicea Diet - 365 AD - Canon 16 - laupäeval olema Lugenud Gospel ja mujal Pühakirjas.

Canon 29 - Kristlased ei tohiks pöörduda juudid ja laupäeval kulutada jõudeelu, kuid peaks töötama sellel päeval. Issanda päev teisest küljest peavad nad eriti au sees, ja kuna nad on kristlased, kui võimalik, peaksid nad sellel päeval. - Hefele, nõukogu, Vol.2.

Orient ja suurim osa maailma - kristlased väga pikka aega üritab hoida Sabbath või seitsmendal päeval ... On selge, et kõik kirikud Orient, samuti suurima osa maailma vaadelda hingamispäeva päeval pidulik ... Athanasius kirjeldab, et kogunesid laupäeval usuline kogudus, mitte sellepärast, et nad olid mõjutas judaism, kuid kuna nad teenivad Jeesust Issanda hingamispäev. Epiphanus kirjutab sama asi. - Antiigi kristliku kiriku, Vol.II, Book XX, 3. peatükk

Abessinia - St Ambrose Milano ametlik aruanne annab Abessiinia piiskop Musaeus, tuuritanud lõpul neljandast sajandist, peaaegu kõik Hiinas. Pärast teda kuni 17. sajandil jätkus Abessiinia kirikus pühitseti laupäevani puhkepäev vastavalt neljas käsk. - Ambrose, De Moribus, Brachmanorium Opera Omnia, 1132, Vol.17. strana1131. 1132.

Araabia, Pärsia, India ja Hiina - Migani ütleb Abessiinia Church (kirik, mis säilitab laupäev) oli umbes aastal 370 AD, väga populaarsed. Tema kuulus piiskopi Musaeus, tegi ulatuslikke liigub ida ja tugevdada kiriku Araabia, India ja Hiina. - Tõde võidukas, 308. lehele

Itaalia - Milano - Milano piiskop Ambrosius teatab, et ta oli Milaano, püha pühapäev. Seega tuli vanasõna: Kui oled Roomas, live Rooma! - Heylyn, ajalugu hingamispäeva 1612th

Hispaania - Elvirsk volikogu (305 AD) - 26 canon elvirsk Diet selgitab, et Hispaania kirik tol ajal säilitada hingamispäeval, seitsmendal päeval. Ametikohale igal laupäeval: otsustati, et parandada viga, mida tuleks igal laupäeval kiire. See otsus Assamblee on otseses vastuolus kirik Roomas, mis määratleb hingamispäeva päeval tühja kõhuga, et vähendada seda inimestele ning mis vallandas vastupanu.

Hispaania - kindlasti mitte ilma huvi, et Kirde-Hispaanias, Barcelona lähedal, linna Sabadell. Asub maal, kus ta elas kunagi need, kes nimetasid end valduslaste või Sabbatati, mis näitab sabbathers.

Persia - 335 -375 AD (40 aastat tagakiusamise all Shapur II) - kõige kuulsam süüdistuse kristlased: Nad keelduvad Jumal meie päike, on nende kummardavad laupäeval, rüvetasid püha maa, sest ta matta oma surnud.

Nad keelduvad meie päikese jumal. Ärge tutvustas Zoroastr, püha asutaja meie jumalik usk, tuhat aastat enne päeva of the Sun (pühapäev) seadusi järgida! Ometi on need kristlased on oma jumalateenistusi laupäeval. - O'Leary, süüria kiriku ja isad, strana83. 84

5 sajandil

Kuigi peaaegu kõik kirikud kogu maailmas on Püha õhtusöömaaeg igal laupäeval, keeldus ta kristlased Alexandria ja Rooma.

Märkus Eelmine laupäev tsitaat selgitab sõna järgmiselt: Ärge unustage, et pühapäeval on kunagi nii laupäev ei öeldud kas isad või ajaloolased. - Socrates, kiriklik Ajalugu 5. raamatu 22. peatükk, lk 289.

Konstantinoopoli - elanike Konstantinoopoli ja peaaegu kõik tulid kokku laupäeval, kui esimesel päeval nädalas. Rooma ja Aleksandria, see ei olnud. - Socrates, kiriklik History, Book 7, 19. peatükk

World - Augustine, piiskop Hippo (Põhja-Aafrika) - Augustin on teateid, et laupäev omal ajal pühitseti enamikus kristlik maailm. Tema ütlusi selles mõttes on isegi kasulikum, kui ta ise väga rangelt ja järjekindlalt hooldatud pühapäeval. - Nikaia ja Post-Nikaia Isad, Vol.1, lk 353.354.

Egiptus - Kuigi see on üldiselt tavaks Egiptuse eri linnades ja külades, mille elanikud kohtuvad laupäeva õhtul, et tähistada söömaaja. Päeva, ei ole kiire. - Sozomen, Eccles-astical History, Book 7, 19. peatükk

Paavst Innocentius (402-417) - paavst Silvester (314-335) käskis esimest, et ustav paastus laupäeval ja paavst Innocentius (402-417), tegi ta kohustuslik kõigile õiguse subjektide teda kirikud, nii et laupäev ei olnud meeldiv päev. Innocent pühitsetud päeva laupäeval piiripunktis. Heylyn, ajalugu hingamispäeval, Vol 2.

Kristlased 5. sajandil - kristlik kirik haldab juudi järgimine laupäeviti kuni 5. sajandil. Ancient kristlus eeskujuks, Lyman Coleman.

Prantsusmaa - lisaks õhtu ja öö kummardama ei ole kunagi puudus päevasel ajal, välja arvatud laupäev. - J. Cassian Prantsuse munk Instituttes, Book 3, 2. peatükk

Kristlased 5. sajandil - Ümmarguselt 420 AD töötas pühapäeval, isegi kõige vaga kristlane. - Traktaat hingamispäeval dr White, piiskop Ely.

Aafrika - Augustinus identifitseerib kahetsusega, et kaks kirikut Aafrika üks kinni laupäeval ja teine ​​sellel päeval tühja kõhuga. - Heylyn, History of the Sabbath

Hispaania (400 AD) - Ambrose püha seitsmendal päeval laupäeval (nagu ta ise ütles). Tal oli suur mõju Hispaanias, kus ta säilitanud ka laupäeval. - Tõde võidukas, lk 68.

Sidonius (Theodericha kuningas goodid, 454-526 AD) - on asjaolu, et varem Ida maailma õnnistatud laupäeval ja laupäeval, kummardama, kui inimesed läänes laupäev unarusse. Apollinaris, Epistolae Sidonnii.

Church of Scotland - oli kombeks, et pärineb varakult - kloostri kirik Iirimaa et jälgida laupäeval ja puhkavad kõigist oma tööd.

Šotimaal, Iirimaal - Me näeme siin järjepidevust praktika alguses - kloostri kirik Iirimaa, et puhkepäev püsis laupäeval. - Ajalugu katoliku kirik Šotimaal Vol.1 poolt katoliku ajaloolane Bellesheima.

Šotimaa - Columban - töötas 34 aastat Šotimaal enne tema surma, on laupäev, 9. juuni ütles õpilane Diermitovi: See päev on laupäev, puhkepäev ja minu jaoks on see tõesti puhkepäev, sest nad tegema lõpu kõigile minu töö ja jõupingutuste eest. - Butler, Lives of Saints, Vol.1, 597 AD

Columban - (Dr. Butler: The Story of surmani) - kirjanik parimad tööd elu Columban ütleb muu hulgas: Meie laupäev. Custom helistaja esimesel päeval nädalas puhkepäev, hakkas ainult umbes tuhat aastat hiljem. Adamnan, Life of Columba, 230. lehele

7 sajandil

Šotimaa ja Iirimaa - JC Moffat, professor kiriku ajalugu Princentonu ütleb: Iirimaal ja Šotimaal, olid ühised varasematel aegadel, järgivad hingamispäeva puhkepäev. Neljas käsk, seitsmendal nädalapäeval, pidage sõna-sõnalt. - Kirik Šotimaal pool kasutatakse Ladina Piibli 140.Kelts, kuid see ei olnud Vulgata. Hingamispäeva püha puhkepäev.

Pühapäev harjunud mõned erilised kummardada koost. Flick, Rise of keskaja kirik.

Rooma, Gregorius I (590-604 AD) kirjutas vastu Roman kodanikud, kes keelata kogu töö laupäeval. - Nikaia ja Post-Nikaia Isad, Vol.XIII, strana.131. Gregory, piiskop armu Jumal, oma armastatud poega Roman kodanikud: Ma kuulsin, et mõned mehed mässumeelne vaim, mis ulatub teie vahel valesid asju, mis on opositsioonis püha usk ja töö keelamiseks laupäeval. Ma ei saa nimetada teisiti kui sõnumitoojad Antikristus. - Personal Data Sheet.

Paavst Gregorius Ma ütlesin, et Antikristus tuleb, küll ta peab hingamispäeva puhkepäev. - Epistles Gregorius I, number1. Sama Paavst saatis ametlik kinnitus vastu teatud osa Rooma linna, sest ustav jälgida laupäev ja laupäeval teenida Jumalat. - Epistles Gregorius I, Number 1

8 sajandil

Nõukogu Friaulsk, Itaalia (791 Kristusele. / Canon / 13) - käsud kõik kristlased järgima Issanda päev, mitte au eelmisel laupäeval, kuid ONU püha öö, mis oli esimene päev nädalas nimetatakse Issanda Day. Rääkides laupäeval, on kuupäev pidavate juutide, mean viimasel päeval nädalas, mis ka hoida meie põllumeestele. . . - Mansi, 13, 851.

Nõukogu Liftinsk, Belgias - (745 AD. Külastatud Boniface) - Kolmas kõne volikogu hoiatab järgimine Sabbath ja viitab kokkupanek laodicea. - Hefele, ajalugu nõukogud.

Pärsia ja Mezopotanie - mäed of Persia ja Tigrise ja Eufrati orgu hümnid olid kuulnud. Lõiganud saagi ja maksta kümnist. Laupäeval, kiirustasid nende kirikute, palvetama Jumalale. - Realencyclopaedie für Protestantische teoloogia und Kirche.

India, Hiina ja Pärsia - järgimine hingamispäeva seitsmendal päeval nädalas on väga laialt levinud ja kinnistunud seas truu Ida-kirik ja Church of St Thomas Indias, kes kunagi olid seotud Roomas. Laupäev ka hoida neid inimesi, kes vabastati pärast nõukogu chalcedonsk Roomast, nimelt Abyssinians Jakobits, Maronites ja armeenlased. - Schaff-Herzog, New Encyclopedia of Usulised teadmised.

Hiina - 781 AD - R.781 pärast Kristust oli valmistatud marmorist, kuulus hiina monument mis räägib kristluse levik Hiinas sel ajal. See kiri sisaldab 763 sõna, oli maandamata linna lähedal Changan 1625 ja on nüüd salvestatud Forest tablette Changan. Järgmised väljavõte näitab, et kinnipidamist Sabbath: seitsmendal päeval me tuua meie ohverdus. Varem oli aga puhastatud meie südamesse, ja me oleme pattude andeksandmist. See täiuslik ja imeline religioon on raske tuvastada, tema hiilgav juhised siiski valgustab pimeduses. - Kristlus Hiinas, M. 1 "Abbe Huc, Vol.I, 2. peatükk, lk 48,49.

9 sajandil

Bulgaaria - Bulgaaria oli esimestel aja jooksul oma evangelismi õpetas, et laupäeval ei täida mis tahes töö. - Responsa Nicolai Papa I ja Con-Consulta Bulgarorum, Respensum 10.

Bulgaarlased olid harjunud jälgima laupäeval. Paavst Nicholas kirjutab sellise tegevuse vastu. (Reply paavst Nicolaus I kirjas valitsev Prince Bulgaaria Bogarise): Küsimus 6 - Ujumine on lubatud pühapäeviti. Küsimus 10 - Pühapäeval, inimesed eemale tööle, kuid mitte laupäeval. Hefele, 4346 - 352.

Konstantinoopoli - (Photius, Konstantinoopoli patriarh süüdistab paavstlus): Erinevalt dikteerida canon bulgaarlased tühja kõhuga laupäeval. - Photius alates kard.Hergenrotha, 1.Poznámka: paavstkonna ja kõnniteel pidevalt üritab laupäevani kukkus halvakspanu, nii et nõudis, et kõik sellel päeval tühja kõhuga. Sel moel inimesed tahtsid minna pühapäeval, esimesel päeval nädalas, mis on juba saanud Rooma.

India, Abessinia - järgimine Sabbath seitsmendal päeval oli väga levinud ja juurdunud seas truu Ida-kirik ja St Thomas kristlased Indias. Samuti pidage Abyssinians laupäeval.

Bulgaaria - 9. sajandil paavst Nicholas Saatsin küsimuse prints Bulgaaria pikk dokument, milles neid julgustatakse edasi lükata töö pühapäeval, mitte laupäeval. Kõrgeim juht kreeka kirik on vihane häireid paavstlus oma põhjus, ja rääkis paavstlus kladbu. - Tõde võidukas, Page 232

10 sajandil

Šotimaa - töötas pühapäeval ja laupäeval kinni Sabbath eeskirjade kohaselt. - History of Scotland alates Rooma okupatsiooni., Vol.I lk 96.

Ida Church - Kurdistan - Nestori ei söö sealiha, ja hoida laupäeval. Kõrva ülestunnistus ei tunne, ja ei usu puhastustule. - Schaff-Herzog, New Encyclopedia of Usulised teadmised.

Valduslaste - Ja kuna ei hoita muudel päevadel ainult laupäeval, nad kutsusid inimesi ilma puhkamata, mis tähendab, et paljud, kui ei hoita ühtegi hingamispäeval. Luther - vöör-võistleja, lk 8,7

Roman - katoliku kirjanikud üritavad eitada Apostliku päritolu valduslaste tõendamaks, et Rooma kirik on ainus Apostliku Kiriku ja kõik teised on hiljem alusel. Sel põhjusel väidab, et valduslaste tänada selle päritolu selle asutaja Peter Valdusov 12. sajandi.

Dr.Petr Allix kirjutab: Seekord mõned protestandid on püütud lõksu. . . See on suur viga arvata, et see kirik asutati Petr Valdus ... See on vaid puhas vale. - Ancient Church of Piemonte, Oxford, 1821.

On tõsi, et see nimi andis Valdus Valley elanikud. Ammu enne neid kutsuti valduslaste või Vaudes poolt orud, kus nad elasid. - Ancient Church of Piemonte, Oxford, 1821.

Peter oli ka kutsutud Waldo Valdus või kuna nad võtsid oma religioosse arvamusi elanike need orud. - Ajalugu kristlik kirik, William Jones, Vol.II.

11. sajand

Šotimaa - Nende arvates oli laupäev, paremale puhkepäev, mis ei tööd .- Celtic Šotimaal, Vol 2.

Nad töötasid pühapäeval ja laupäeval, siis pea käsud. Need asjad Margaret eemaldada. - History of Scotland alates Roman Amet, Vol.1.

Soovi anda Issanda päeval au ja teha kohustuslik igapäevast tööd, nagu teistel päevadel. Queen Margaret on õpetada erinevalt, see on seadusega vastuolus. Ta ütles: Ole aukartust Issanda päev, sest sel päeval Issanda tõusis surnuist üles. Teadlikkust sellest, et oleme täna on vabastatud köidikuist Saatan, Ärge tehke konarused tööd. Auväärne paavst Gregorius tunnistas sama. - Life of Saint Margaret (Briti Muuseum Library).

Kutsus neid üles andnud austuse juures Issanda, tundus tegelikult, et sel juhul järgneb originaal custom Iiri kirik ja püha hingamispäeva, puhkepäev ning hoiduma tööd. - Skene, Keldi Šotimaal, Vol 2.

Šotimaa ja Iirimaa - T. Ratcliffe Barnett kirjutab oma raamatus tulist katoliku kuninganna of Scotland, kes 1060 esimene nimega tema vennad hävitamisega Columbanovy. Ta kirjutab: Sel juhul Šoti tõenäoliselt järgida vana kommet Iiri kirik, kes õnnistas hingamispäeva puhkepäev asemel pühapäeval. - Barnett, Margaret of Scotland: Queen ja Saint.

Nõukogu Clermon - Esimese ristisõja paavst Urban II tellitud. Clermon at nõukogu (1095 AD), mis oli eemaldatud laupäevast au Virgin Mary. - Ajalugu hingamispäeval.

Konstantinoopoli - Sest Me jälgida laupäeval, juudid ja Issanda päev koos meiega, see harjumus meenutavad Nazarene sekti. (Nazarene oli kristlik.) Migne, Ladina Patristics, Vol.145 ka Hergenroether, Photius, Vol.3.

Kreeka kirik - Nagu kõik teavad, on järgides Sabbath terav võitlus Kreeka ja Rooma kirikutes. (Kreeka kirik lahku Rooma 1054.) - Neale, ajalugu Püha Ida Kiriku Vol.1.

12. sajand

Lombardia - Lombardia sabbatize jälgi leiti laupäeval päeva Gregory I. ja Gregory VII. - Tugeva on Cyclopaedia, I.

Valduslaste - Robinson aruandeid valduslaste elavad Alpides, keda nimetatakse ka sabbathers - (Sabbatati). Nad on nn kuna püha hingamispäev. - Blair, ajalugu valduslaste, Vol.1.

Dokumendid leiti selgitusi valduslaste Kümme käsku alates 1120. On soovitatav järgida hingamispäeva ja viivitusaeg ilmalikku tööd. - General History of the Baptist vääringu, Vol.II.

Hispaania - Alphonso kuningas Aragon, ... kõik peapiiskopid, piiskopid ja kõik teised ... Nüüd sind käsin, ketserite ja valduslaste sabbathers - Sabbatati olid pagendati Jumala nägu ja kõik katoliiklased ja pagendati kuningriiki. - Marianae, Praefatio, mis Luca Tudensem, in Bibliotheca Macima Veterum põrandad, Vol.25.

Wales - on palju tõendeid, et laupäeval Wales oli üldiselt säilitada kuni aastani 1115 AD, see tähendab, et kuni ta oli Wed David nimetatakse esimene piiskop Roomas. Vana Kirik Walesis, kus järgitakse laupäeval, kuid isegi siis ei kummardas põlvili enne Rooma, kuid kasutanud oma salajase hideouts. - Lewis, seitsmenda päeva baptistid Euroopas ja Ameerikas, Vol.1.

Prantsusmaa - Kakskümmend aastat Peter de Bruys kihutasid Lõuna-Prantsusmaal. Terav eriti puhkepäev, mis oli siis säilib keldi kiriku, sekti, ja suur Pavlovce Ida Kirikud on seitsmendal päeval neljanda käsk.

Passagii - sabbatize - paavsti kirjanik kirjutab Bonacursus Passagii vastu: Ei vähesed neist, kes teavad vigu inimesed nimetatakse Passagii ... See õpetab, et me kinni laupäeval. Ja tema vigu suurendatud, hukkamõistmist kõik kirikuisad ja isegi Rooma kirik. - D'Acher, Spicilegium, I. f.211-214

Ungari, Prantsusmaa, Inglismaa, Itaalia, Saksamaa - (seoses sabbatize nimetatakse Passagii) Laienemine hereetikute sel ajal on peaaegu uskumatu. Me kohtume nendega Bulgaariast Ebro, Põhja-Prantsusmaa Tiber, jah, igal pool. Terved riigid nagu Ungari ja Lõuna-Prantsusmaal, nende ees ei ole kindel, paljudes teistes riikides on liiga palju, püüdes võitmas Saksamaa, Itaalia, Holland ja isegi Inglismaalt. - Dr.Hahn, ajalugu hereetikute, 1.

13. sajand

Valduslaste - Nad ütlevad, et hilja Paavst Sylvester Antikristus, sest oma kirjas Paul kirjeldada poja hukatusse. Nad ütlevad ka, et see on pühitseb laupäeval. - Kiriklik History of Ancient zu Piemonte.

Prantsusmaa - Mis inkvisiitor öelda: hukkumise märk valduslaste jälginud Jeesus ja kuulekus - Jumala käskudele. Ajalugu inkvisitsioon on keskajal, HCLea, Vol.1.

Ketserlus valduslaste või nende kahetsusväärne inimesed Lyons on pikaajaline, mõned ütlevad, pärineb ajast Paavst Sylvester, teised isegi ütleb, et ajani apostlid. - Roman Inquisitior, Reinerus Sacha, aasta 1230 ...

Paavst Innocentius III. Saatis Prantsusmaa, Dominikaani inkvisiitorite, et virelemine hereetikute ja ristisõdijad, kes viis neile kindlust, et igaüks, kes liitub nendega ekspeditsiooni vastu Albigens andeks kõik patud. - Katoliku entsüklopeedia, Vol.XII, Raymond VI.

Tuhanded inimesed, nende Jumal oli inkvisitsioon piinati surnuks, maeti elusalt, põlenud või hakitud tükkideks. Linnas Beziers rüüstavad sõdurid palusid katoliku juhid, sest nad teavad, mida ketser. Arnold of Citeaux Abt ütles: Kill kõik, aga Jumal teab, kes tema. - Ajalugu inkvisitsioon.

Prantsusmaa - kuningas Louis IX aastal 1220, avalikustab põhikirja Cupientes, kus ta kohustub puhastada Lõuna-Prantsusmaal ketserite, nagu neid kutsuti sabbatize laupäeval.

Prantsusmaa - volikogu Toulouse, 229. Canon 3 - lase valitsejad erinevates piirkondades saab põhjalikult otsing villad, majad ja metsad ja hävitamise hideouts hereetikute. Canon 14 - ilmikute peab olema kas vana või uus Testament. - Hefele 5, 981, 982.

Euroopa - Pavlovce, Petrobusani, Passagii, valduslaste, sabbathers - need olid suured ettevõtted sabbatize aastani 1250 AD.

PASSAGII - Dr Hahn kirjutab: Kui viitate seoses koordineerimise Passagii laupäevast 4. käsk, Roman preestrid mäng: laupäev on püha sümbol, igavese rahu.

Mongoolia - mongolite vallutused ei mõjutanud Ida kiriku pühitsemine laupäev, vastupidi, mitmed Mongol printsid ja palju mongoolia kuningannad olid Kiriku liikmed.

14. sajand

Valduslaste - Me austame üks Jumal, kes võib meid aidata, mitte surnud pühaku; Me jälgida hingamispäeva puhkepäev. - Lutheri Fore-jooksjad.

Sobotáři - Sajandeid evangeelsed ühiskonnas nimetatakse sabbathers - Sabbatati sest nad märkavad Sabbath, eriti valduslaste. - Gui, Manuel d'Inquisiteur.

Inglismaa, Holland, Tšehhi Vabariik - Meil ​​on kirjutanud sabbathers (sabbatize) in Bohemia, Transilvaanias, Inglismaa ja Holland aastatel 1250-1600 AD. - Wilkinson.

Bohemia - aastal 1310 - R.1310, kakssada aastat enne Lutheri teesid, ettekanded Bohemian veerand elanikkonnast Tšehhi vennad, olid seotud valduslaste, mis oli palju Austrias, Lombardia, Bohemia Põhja-Saksamaal, Tüüringi , Brandenburg ja Moraavias. Erasmus rõhutab, kui hoolikalt jälgida laupäev Bohemian valduslaste. - Armitage, ajalugu baptistid; Cox, kirjanduse Sabbath Küsimus, Vol.2.

Norra - Samuti, nagu Katekismus 14. sajandil on kirjutatud, see laupäeva käsk: Ärge unustage, et pühitseda seitsmendal päeval. - Dokumendid ja uuringuid, mis käsitlevad ajalugu luteri katekismus Nordish kirikud.

Preestrid kutsus inimesi järgima hingamispäeva puhkepäev. - Teoloogiline Perioodiline dicals jaoks Evangeelse Luterliku Kiriku Norras Vol.I., Oslo.

15. sajand

Bohemia - Erasmus näitab, et umbes 1500 tšehhid mitte ainult teadlikult õigustab laupäeval, kuid nad on ka kutsutud sabbathers - (Sabbatati). - Cox, kirjanduse Sabbath Küsimus, Vol.2.; Truth Võiduka.

Norra - Church Assamblee 22. august 1435 Bergenis, Norras. Esimene punkt arutas järgimine hingamispäeval. Peapiiskop olid kuulnud, et eri paigus kuningriik on need, kes õigustavad laupäeval. Nagu nähtub selgelt ka kanoonilise õiguse, on rangelt keelatud kellelegi säilitada või võtta muid pühi lisaks olid kehtestas paavst, peapiiskop või piiskoppe. - Ajalugu Norra Kiriku Catholicisms, R. Keyser, Vol.II. Oslo 1858.

Teatati, et eri paigus Kingdom on inimesed, kes sai järgimise hingamispäeval, ja see õigustab. Rangelt on keelatud - in püha kirik kaanoni - pidama teistel päevadel kui need dikteerivad paavst, peapiiskop või piiskoppe.

Rite laupäeva ei pruugi olla tulevikus mingil juhul sallida. Seetõttu soovitame kõigile Jumala sõbrad kogu Norra, kes tahavad olla kuulekas Püha kiriku loobuda kurja pühitseti laupäeval teised rangete kiriklike karistuste keelata koordineerimine laupäeval. - Dip.Noiveg.7, 397.

Norra, 1436 (Church konverentsil Oslo) - Under ranged karistused on keelatud pühitseb laupäeval, et keegi jäi eemale tööle. - Ajalugu Norra kirik.

Prantsusmaa - valduslaste - Prantsuse kuningas Louis XII (1498-1515) teatas vaenlased valduslaste toime inetu kuritegusid. Siis ta läkitas General inkvisiitor ja teatud arsti Sorbonne, et näha seda asja. Kui need kaks tagasi, ütles assambleed sellest, et külastanud kõiki valduslaste, kuid seal ei leidnud jälgi kuritegusid seostada neid. Seevastu maailma laupäeval, peetakse ristimine olenevalt sellest, kuidas varase kiriku ja nende lastele õpetatakse põhimõtteid usu ja Jumala käskudest. Kuningas võttis selle aruande ja kinnitas vandega, et valduslaste on parem kui tema või tema inimesed. - Ajalugu kristlik kirik, Vol.II, London, 1818.

India - eraldati Lääne maailmas, ning seetõttu ei tea palju uuendusi, mis võeti kasutusele erinevad nõukogud. Aga kui neil paluti palvetada Mary ütles: Me ei ole kristlased ja ebajumalateenijad.

16. sajandil

Inglismaal - ajal valitsemisaeg kuninganna Elizabeth arusaamist palju - nagu juhtus hiljuti Tšehhi Vabariigis - et neljas käsk ei küsiks pühitsemine esimesel päeval, kuid eriti seitsmendal päeval nädalas. Chambers Enzyklopedie, hingamispäev, Vol.8.

Venemaa (nõukogu Moskvas, 1503) - kostjate toodi sabbathers avalikult tunnistas, et uus usk, ja kaitses seda. Kõige kuulsam neist, riigisekretär Kuritzyn, Ivan Maximow, Kassian, kloostri Novgorod, oli surma mõistetud. Nad olid põlenud avalikult puuris kohta 27. detsember 1503 Moskvas. - H. Sternberfi, ajalugu juudid, Leipzig, (1873).

Rootsi - kaua püüdnud hoida laupäeval. Nad olid karistada isegi väikesed asjad, mis tugevdavad pühitseti laupäeval. - Bischof Anjou, Svenska Kirkans Historia Niisugune mötet ja Uppsala.

Lichtenstein - sabbathers - (Sabbatati) õpetab, et laupäev tuleb hoida ja jätkata. Nad ütlevad, et pühapäev on paavsti leiutis. - Ümberlükkamise Sabbath, 1599.

Bohemia (Tšehhi Vennad) - Dr.R.Cox kirjutab: Alates kirjutised alguses reformatsiooni Erasmus on ilmne, et Bohemia olid sabbathers (Sabbatati) kes järgivad laupäev ainult, aga - nagu öeldud - hoolitseda, et kõige hoolikas järgimine tänaseni. - Kirjanduse Sabbath Küsimus, Cox, Vol.II.

Saksamaa - Dr.Eck vastased reformijad - Mis iganes see on, Kirik oma võimupositsioonil ilma Pühakiri muuta religioosseid tavasid laupäevast pühapäevani. Dr Eck, Enchiridion, 1533.

Euroopa - Umbes 1520, leidsid nad palju sabbathers (Sabbatati) varjupaika üllas pärandvara Lichtenstein Leonerda sest Liechtenstein vürstid ka õnnistatud õigus laupäeval. - Ajalugu Sabbath, JN Andrews.

India - Tuntud Franzis Xavier Jesuit tellis 560 poolt inkvisitsioon Goa, India, juudi kontrollida pahaloomuliste kasvajate (koordineerimine laupäev). Adeney, Kreeka ja Ida kirik.

Norra - 1544 - Mõned teist hingamispäeva, kuigi see on keelatud. Väärivad karmi karistust. Kes on püütud järgida Sabbath, peavad nad maksma trahvi 10 marka. - History of King Christian Kolmandaks Niels Krag ja S. Stephanius.

Austria - Ka Austrias sabbathers (Sabbatati). - Luther, loengud Genesis, 1523-1527 AD.

Abessinia - 1534 AD (Abessiinia suursaadik Lissabonis) Ei, sest me jäljendada juutide, kuid kuna me tahame kuulata Jeesuse ja tema jüngrite Me jälgida sel päeval. - Geddes, Church History of Etioopias.

Dr Martin Luther - Jumal õnnistas ja pühitses hingamispäeva ise. Ta tahab säilitada laupäeva käsku ja seitsmendal päeval, et kuulutas Jumala sõna. - Kommentaar Genesis, Vol.1.

Baptistid - Paljud piinati, sest nad ei lasuma neid, kes pühapäeval; pühapäev peetakse puhkus ja seadus Antikristus. Frank Sebastian, 1536 AD

Soome - 6.pros.1544 (Kiri kuningas Gustav Wasa Rootsi soomlased I) - Oleme kuulnud, et mõned inimesed Soomes ei ole suur viga ja hoida seitsmendal päeval ehk laupäeval. - Staats-Bibliothek Helsingis, 1554.

Šveits - järgimine Sabbath on osa moraalset õigust. Algusest maailm oli laupäev, säilitada püha päev. - R. Hospinian, 1592.

Holland ja Saksamaa - Barbara alates Thiery, hukati 1529, ütles Issand Jumal on käskinud meil jälgida seitsmendal päeval.

Teiste märter, Kristina Tolingerové on öelnud selle: tema meelt puhkus pühapäev oli selline: Kuue päevaga tegi Issand maa ja puhkas seitsmendal päeval. Teised pühad on dikteeritud paavst, kardinalid ja peapiiskopid. - Martyrorology kiriku Kristuse, mida tavaliselt nimetatakse baptistid, Ajal ajastu reformatsiooni, London, 1850.

17. sajandil

Inglismaal - 1618 - Sest ta õpetas vaid viis päeva ja laupäeval ei toiminud, võeti vahi Maiden Lane. See oli vangla jaoks, kes on erinevad vaated kui inglise riigikirikut. Mrs Trask oli nende uskumuste kohta järgimise Sabbath kinni umbes 16 aastat. Paagitts, Heresiography.

Inglismaal - 1668 - siin Inglismaal, umbes üheksa või kümme kirikuid, et hingamispäeva, hajutamist palju inimesi, kes on spetsiaalselt kaitstud väljasuremine. - Stennet, kirjade, 1669-1670.

Thomas Bampfield, parlamemtu esimees, kaitses ka hingamispäeva puhkepäev ning oli oma usulisi tõekspidamisi visatud vanglas Ilchester - (Calama)

Ungaris, Rumeenias - Erinevalt õnnistas pühapäeval ja laupäev olid Prince Bathory Zigmund tagakiusatud. Vagu oli kantsler ja uuris piiblit ja kirjutas mitmeid laule, eriti tähistada hingamispäeva. Ta arreteeriti ning lõpetas 1640.

Rootsi ja Soome - jäljed see usk on leitud peaaegu kogu endise Rootsi - Soome ja Rootsi põhjaosas. Vokrese Uppsala talupoegade hoida laupäev asemel pühapäeval. Umbes aastal 1625 oli usulisi vaateid edendada nii, et laupäev ainult ei hoita suure elanikkonnaga, kuid isegi paljud preestrid. - Ajalugu Rootsi kiriku Vol.I.

Moskva vene kirik - püha laupäeval (originaal Piibel laupäev). Samuel purchas Tema palverändurid Vol.I.

India (Jakobité) - 1625 - nad peavad laupäeval. Laupäeval jumalateenistuse. Pilgrimmes, Vol.2.

Ameerikas - 1664 - Esimene sabbather Ameerikas, Stephen Mumford, tulid Londonis 1664. - Hist. Seitsmenda päeva baptistide Gen.Cohf., Jas.Bailey

Ameerikas - 1671 (SD baptistid) eraldatud baptistikoguduse kinni laupäeval. - Bailey, ajalugu.

Inglismaal - Charles I, 1647 Sest Pühakiri meil leida koht, mis ütleb, et laupäev ei olnud enam säilitada, vaid pühapäeval kirikus oma asutuse tühistada ühel päeval ja veel mõni. - Cox, Sabbath seadustega.

Inglismaal - John Milton - on kindlasti palju turvalisem hoida seitsmendal päeval kui Jumala väljendada käsk, kui võtta esimesel päeval järgimine, milles määratleti ainult inimese.

Inglismaal - Pärast vabanemist raamat "Book of Sports" 1618 oli üks Inglise vaimulikud suurt poleemikat kahte aspekti: 1) kas neljas käsk on laupäev siduv ja 2) alusel, mida tuleb säilitada esimesel päeval nädalas "puhkepäev". - Haydn, sõnastik Kuupäevad Sabatlased artikkel.

Abessinia - 1604 - jesuiitide püüdsid sundida vastuvõtmist Abessiinia kirik, katoliiklus. Zadenghela töötanud kuningas (1604 AD.) Soovitatavad et vannun truudust paavstlus. Kõik teemad olid pohroženo karmid karistused, kui nad jätkavad kinni laupäeval. - Geddes, Church History of Etioopias.

Böömimaa, Määrimaa, Šveits, Saksamaa - Üks nõustajaid ja aukandjate of Kohus oli John Gerendi, sabbathers juhid, kes ei ole pidanud pühapäeval, aga laupäeval. - Lamy, ajalugu Socinianism.

18. sajandil

Abessinia - Jakobits kogunesid laupäeval kirikus ja säilitada päev, et püha ja Abyssinians, nagu me suutnud kindlaks teha oma elukutse usus enne Etioopia kuningas Claudius. Abudacnus, Historia Jacobitarum.

Rumeenia 1760 - Jugoslaavia Tšehhoslovakkia - Tolerantsus patendi Joseph II. ei kehti neile, kes kinni laupäeval, mõned neist tulid tagasi kõik oma omandit. Katoliku preestrite abiga sõdurid on sunnitud tunnistama Rooma, töötasid laupäeval ja pühapäeval käisin kirikus - need olid meetodeid, mida kasutati 250 aastat omakorda světitele laupäeval.

Saksamaa - Tennhardt Nürnbergist omab täpselt õpetuse nädalal, sest see on üks kümnest Jumala käske. - Bengel, Leben und Wirken.

Ta ütleb: Keegi ei saa tõestada, et pühapäeval toimus laupäeval. Jumal ise oli pühendatud viimasel päeval nädalas. Antikristus uuesti valis esimesel päeval nädalas.

Böömi-ja Määrimaa - Adolf Dux kirjutab ajalugu aastal 1635-1867 järgmiselt: Olukord sabbatize oli kohutav. Oma raamatuid ja ajakirju veeti Carlsbad kohta Konsistoorium ja põletati. (Leipzig, 1880)

Hollandis ja Saksamaal - Dr.Cornelius kirjutab, et kunagi olid baptistid palju ei hoita pühapäeviti ja muud puhkepäevad (püha laupäev). - Der Anteil Ostfrieslands and.Ref.Muenster, 1852.

Moravia - Count Zinzendorf - R.1738 Count Zinzendorf kirjutas, kuidas ta põhjendab Laupäev: aastaid hoidnud laupäevani puhkepäev ja pühapäeval ma kasutan, et levitada evangeeliumi. - Budingsche Sammlung, 1742.

Ameerikas - 1741 (vennastekoguduse - viibida pärast Count Zinzendorf) väärib erilist tähelepanu stress, et ta otsustas hoida seitsmendal päeval puhkepäev kooriga Petlemmas.

Enne Zinzendorf ja vennastekoguduse Petlemmas hakkas jälgima laupäev, laupäev on säilitanud väikese Saksa kontserni Pennsylvania.

19. sajandil

Venemaa - Enamik neist lahkusid Krimmis ja Kaukaasias, kus üle tagakiusamise ikka jäänud truuks Piibli õpetusi. Rahvas kutsus neid sabbathers - (Sabbatati). Sternberg, Geschichte der Juden in Polen.

Hiina - ajal keelas kasutamise Hung oopium, tubakatoodete ja alkohoolsete jookide ja laupäeval oli teadlikult säilitada.

Kui "I-dumping" küsiti, miks pühitseb seitsmendal päeval, siis vastas: Esiteks sellepärast, et Piibel õpetab, ning teiseks, et meie esivanemad ka kinni sel päeval. - Kriitiline ajalugu hingamispäeva ja pühapäeval.

India ja Pärsia - Out of harjumus, et hoidis vaga järgimine Sabbath kogu meie impeerium. - Christian Uuringud Aasias.

Taani - See erutus ei jäänud ilma tulemusi. Pastor M. Sommer hakkasid pühitsema laupäeva ja kirjutas muljetavaldav artikkel laupäeval otse kiriku ajakirja Indovet Kristendom No.5, 1875. Oma kirjas Pastor JG Mattesonovi kirjutab: Siin Taanis on üks suurimatest Baptist liikumist hingamispäeva käsk . . .

Ikka, ma olen ilmselt ainus jutlustaja Taanis, kes on nii lähedal, adventistid ja aastaid, kuulutavad Kristuse teine ​​tulek. - Advent nädalas, mai 1875.

Rootsi (Baptist) - Me lihtsalt tahame rõhutada, et hingamispäeval järgimine sai alguse õigus, et Jumal kehtestatud Creation kogu maailma jaoks. Seetõttu on kohustuslik kõigile inimestele üldse korda. - Aprill 30, 1863.

Ameerikas - 1845 - Avastame, kuidas täita Daniel 7,25 väikese nurga muutuvas ajas ja õigusega. Ma arvan, et kõik need, kes hoiavad esimesel päeval nädalas puhkepäev, paavst sabbathers ja laupäeval üleastujate Jumalast. 13. veebruar 1845.

SD adventistid - asutati 1844 Adventistide sd, mis on aasta lõpus 19. sajandil. levinud üle maailma. Tema nimi on tuletatud õpetustele laupäeval, 7. päeval ja tulek Jeesuses Kristuses. R.1874. Seda tööd alustas Euroopas 1885 Austraalia, 1887 aastal Lõuna-Aafrika 1888 Aasia ja Lõuna-Ameerikas.

20. sajandil

SD adventistid õigustada sama laupäeval, väites, et Jeesus ja tema järgijad. Inimväärne tõrvik tõe või läinud ajal pikki sajandeid. Adventistid kuulutama sõnum on täna rohkem kui 1000 keeles riigis. Üle 16500 sabbatize palve on laiali pole, et pole - alates Hammerfest Norras, mis on põhjapoolseim linn maailmas Puntas Arenas Lõuna-Ameerika kõige lõunapoolsem linn. Kaks miljonit liiget üle maailma teretulnud hingamispäeva pühaks hetki.

Laupäev on väärtuslik pärand, mis meie põlvkonnale on üle antud märtrid minevikku. Laupäev on võlakirja vennaliku sõpruse kiriku viimast korda, kas must, valge või kollane liige. Ida ja lääne, põhja ja lõuna tuhandeid ja tuhandeid inimesi valmistuvad Kristuse teine ​​tulek.

58,13 Jesaja sõnum reform laupäeval inimesi hoiduma oma jalgu laupäeva ja laupäeva au ja teostab nende endi huvides. Ilmutuse 14. näitab selgelt, et see on sõnum, et viimastel päevadel enne tulekuga Jeesus Kristus. Märkus imekaunis sõna eelmise värssidest:

Js 58,12-14 - kes tulevad sind ehitab iidsed varemed, sihtasutused eelmiste põlvkondade ehitab uuesti. Kas helistate ehitaja ja restauraator rikkumise viise, et nad võiksid elada. Kui teil vältida oma suu laupäevast sa mu püha päev seda, mida sa tahad, kui te helistate oma heaolu laupäev, Issanda püha ja kuulsusrikas päev ja sa seda tähistada, nii et tilk oma reisidel, et sa ei tee seda, mida soovite, peatus ja rääkida, siis rõõmu Issanda ja ma leida küngaste võin maa teile Jaakobi pärandiga su isa. Suud Issand on rääkinud.


Teemaga seotud artiklid alates kategooria - Tõsi Kümme käsku

Jumala seaduste - Kümme käsku õigus

585_desatero_bozich_prikazani.jpg Loe kümne Jumala käske, nõnda nagu Jumal andis Moosesele Siinai mäel. See on õige järjekord ja sõnastus kümme käsku.Keegi ei ole lubatud teha mingeid muudatusi õigusaktides, ei ole, ei ole religioosne ...
Lisatud: 19.04.2011
Vaatamisi: 754517x
Recommended

Puhkepäev, laupäeval või pühapäeval?

60_sunday_saturday.jpg Mis on õige puhkepäev, laupäeval või pühapäeval?Sageli räägitakse kristlikke kirikuid, mis on tõeline puhkepäev. Enamik kirikuid, Christian ühendused pühitseb pühapäeval, ainult väike käputäis laupäeviti. Miks maailm väike peotäis inimesed selles maailmas ...
Lisatud: 02.08.2010
Vaatamisi: 604035x
Recommended

Jätka reformatsiooni meie kirglik esiisad

520_jan_hus_kostnice_1415.jpg Foto allikas: WikipediaTerved põlvkonnad Tšehhi riigis oli kesklinnas reformitud usu kogu Euroopas. Igaüks meist teab nimed nagu Jan Hus ja Jan Zizka. Aga tead, kui suur Jumala vägi on kaasas? Vana-Iisraeli ...
Lisatud: 13.12.2011
Vaatamisi: 185381x

MP3 - Call - $ 1000 ühe salm Piiblis, mis näitab järgimine pühapäeval.

321_1000_dolaru.jpg Baptist jutlustaja Tony Mavrakos saanud erilist kutset ja pakkumise ühelt mees. "Ma annan sulle 1000 $ ühe salmi Piiblist, mis omakorda tõestab, et pühapäeval on Christian päev, mis teeninud. See doktriin ...
Lisatud: 24.01.2011
Vaatamisi: 142965x

Kümme käsku olid löödud risti?

326_bylo_desatero_prikazani_pribito_na_kriz.jpg Piibel ütleb, et Jumal andis õigus - Kümme käsku, mis oli kirjutatud sõrme Jumala tabletti kivi ja sisenesin laeka lepingu.Teine, autasud Moosese Seaduses, mis oli asetatud kõrval laeka lepingu. See on ...
Lisatud: 02.02.2011
Vaatamisi: 187032x

Et.AmazingHope.net - Järgimine hingamispäeval läbi sajandite